تلفن: 07136341807 - 09354167938
تایپ صوت برای کدام مشتریان? (درس 2 پیاده سازی(

تایپ صوت برای کدام مشتریان? (درس 2 پیاده سازی(

زمان مطالعه 2 دقیقه

Last Updated on: 11 ماه قبل

مشتریان تایپ صوت و تبدیل صدای فیلم به متن عمدتاً سازمان ها هستند. این سازمان ها می تواند دولتی، خصوصی، دانشگاهی و غیردانشگاهی باشد. بخصوص موسسات پژوهش بازار و مراکزی که تحقیق کیفی انجام می دهند نیاز زیادی به تایپ گفتار جلسات و مصاحبه های خود دارند. این مطالعات مبتنی بر نظرسنجی و مصاحبه است و با روش های آماری غیرکمّی تحلیل می شود. پژوهش های اجتماعی نیازمند تبدیل صدای فیلم به متن می باشد. کسانی که مطالعاتی روی گویش و گفتار انجام می دهند وقتی مصاحبه ای را ضبط می کنند باید حتماً تایپ صوت جلسه صورت گیرد.

تایپ صوت و تبدیل صدای فیلم به متن برای سازمان ها

در همه سازمان ها جلسات مدیران، سخنرانی، ارائه و همایش وجود دارد. صدا و سیما و شبکه های تلویزیونی و رادیویی از جمله عمده ترین آنها هستند. موسسات پژوهشی نیاز زیادی به تایپ گفتار و ترجمه صوت پیدا می کنند. در موسسات تحقیق بازار، نظر مصرف کنندگان کالاهای مختلف را می پرسند و پیاده سازی متن فیلم و صدا برای تمام مصاحبه ها حتماً انجام می گردد. برای کارفرمایان بین المللی، علاوه بر تایپ گفتار، ترجمه فایل صوتی نیز ضروری خواهد بود.

تایپ صوت و تبدیل صدای فیلم به متن برای نشریات

از جمله کسانی که تایپ گفتار تمام مصاحبه های خود را انجام می دهند نویسندگان و خبرنگاران هستند. آنها معمولاً برای روزنامه، مجله یا کتاب خود نیازمند تبدیل گفتار به متن می باشند.

تایپ صوت و تبدیل صدای فیلم به متن برای جلسات دفاع و داوری

در گذشته، نوشتن متن جلسات در دادگاه ها بسیار رایج بود و هم اکنون نیز انجام می گیرد اما کاربردهای پیاده سازی گفتار، از این فراتر رفته و در جلسات دفاعیه و قضاوت نیز استفاده می شود. مثلاً فردی در یک سازمان پروژه ای را به انجام رسانده و هیئت داوران می خواهند راجع به کیفیت پروژه نظر بدهند. متن گفتگوها و سوال و جواب ها به منظور ثبت در سابقه ی سازمان پیاده می گردد. در آینده چنانچه کسی از وسط راه به جمع آنها بپیوندد یا اختلاف نظری به وجود آید و یا مسئولین آتی بخواهند از تجارب پیشین استفاده کنند مرور متن گفتگوها برایشان مفید خواهد بود.

دانلود آموزش صوتی

جهت دانلود نسخه صوتی همین متن آموزشی راجع به مشتریان “تایپ صوت” اینجا را کلیک کنید یا در زیر، دکمه Play را بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×
×

سبد خرید